Pasirūpink savo bagažu

BAGAŽO PAKAVIMAS

Leidžiamo neštis į lėktuvo saloną rankinio bagažo kiekis ir matmenys skiriasi, priklausomai nuo oro linijų bendrovių
Pakuojant daiktus į rankinį bagažą:


 

REGISTRUOJAMAS BAGAŽAS

Registruojamo bagažo matmenys, svoris ir kaina skiriasi, priklausomai nuo oro linijų bendrovės, tačiau maksimalus leistinas bagažo svoris negali viršyti 32 kg. Pakuok bagažą pats, atsižvelgdamas į galiojančias taisykles. 

Į registruojamą bagažą rekomenduojama nedėti dūžtančių (pvz. kompiuterių), brangių daiktų, dokumentų, banko kortelių. Atvykus į oro uostą, nepalik savo bagažo be priežiūros.


 

NESTANDARTINIS BAGAŽAS

Jei nori vežtis nestandartinių matmenų bagažą (dviratį, slidinėjimo inventorių ir pan.), kreipkis į oro linijų bendroves dėl tokio tipo bagažo gabenimo galimybių, reikalavimų bei kainų.

 

 

KAIP APSISAUGOTI, KAD BAGAŽAS NEDINGTŲ?


Kad kelionė būtų sklandi, pasirūpink savo bagažo saugumu:

1. Visus vertingus ir trapius daiktus dėk į rankinį bagažą. Registruotame bagaže neturėtų būti vežami dūžtantys, greitai gendantys daiktai, taip pat nepatartina vežti vertingų daiktų, pavyzdžiui, pinigų, raktų, akinių, fotoaparatų, vaizdo kamerų ir kitų vertingų elektronikos ar technikos prietaisų bei jų priedų, asmens tapatybės dokumentų, nes didelė tikimybė juos prarasti arba jie gali būti apgadinti.

2. Jeigu tavo lagaminas nėra išskirtinis, tai padaryk jį išskirtinį, pavyzdžiui, užveržk ryškios spalvos kaspiną arba diržą su savo vardu: taip bus lengviau jį pastebėti bagažo atsiėmimo punkte arba jį apibūdinti, jei jis pasimestų.

3. Prieš registraciją į skrydį nuimk visas senas bagažo registracijos juosteles (angl. baggage tag) ir naujai pažymėk tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Pritvirtink identifikacijos kortelę, ant kurios surašyti visi tavo kontaktiniai duomenys, bagažo išorėje, taip pat įdėk lapą su kontaktiniais duomenimis į bagažo vidų: tai sumažins tavo bagažo pasimetimo tikimybę.

4. Saugok registruoto bagažo taloną – be jo neįrodysi, kad registravai bagažą.

5. Nepalikite bagažo be priežiūros.

 

KĄ DARYTI, JEIGU BAGAŽĄ GAVAI APGADINTĄ, JIS VĖLUOJA ARBA PRIPAŽINTAS DINGUSIU?


Atsiimant bagažą patikrink, ar jis tikrai tavo ir ar nėra apgadinimų, netrūksta daiktų. Pastebėjus neatitikimų, geriausia nedelsiant kreiptis į oro uosto bagažo paieškos tarnybą. Pareikšti pretenziją dėl sugadinto bagažo - tavo kaip keleivio teisė, o teisės aktai numato aviakompanijų prievolę kompensuoti patirtus nuostolius. Nepavėluok kreiptis, nes jei gautas bagažas sugadintas, raštišką pretenziją turėtum pateikti ne vėliau kaip per 7 dienas.

Vėluojant bagažui, turi nedelsiant informuoti oro vežėją apie bagažo vėlavimą. Jei dėl bagažo vėlavimo patyrei žalą (turėjai įsigyti būtiniausių reikmenų), raštišką pretenziją oro vežėjui turėtum pateikti ne vėliau kaip per 21 d. nuo bagažo gavimo dienos. Jei bagažas neatsiranda per 21 d., jis pripažįstamas dingusiu, tai raštiškas reikalavimas atlyginti žalą turėtų būti pateiktas kuo greičiau.

Dingus arba vėluojant bagažui turi teisę įsigyti būtiniausių reikmenų, be kurių negalėtum apsieiti kelionės metu. Konkretaus tokių daiktų sąrašo nėra, tačiau dažniausiai tai būtiniausi higienos reikmenys. Atsidūrus tokioje situacijoje atkreipk dėmesį, kad būtina išsaugoti įsigytų būtiniausių daiktų pirkimo dokumentus.

Nepavykus problemos išspręsti su oro vežėju, gali kreiptis į Europos vartotojų centrą Lietuvoje (išsamesnė informacija www.ecc.lt).