Gebėjimas siekti kompromiso

Gebėjimas siekti kompromiso

Kiekviena konfliktinė situacija yra unikali, kaip ir mes patys, turėdami individualų reakcijos ar elgesio stilių. Kitoje šalyje, kaip ir Lietuvoje, kilus konfliktui teks įvairiai reaguoti – ir pakovoti, ir patylėti, ir apsimesti, kad nieko blogo nenutiko.

Todėl pagalvok, kokia esi asmenybė, į kokias konfliktines situacijas dažniausiai papuoli, kokiais būdais esi linkęs konfliktą spręsti – ginčytis, atsiriboti, kelti balsą, patylėti, diskutuoti ir ieškoti abiem pusėms priimtino sprendimo, pasitelkti humorą. Įvairūs sprendimo būdai turi savo privalumų ir trūkumų. Visi jie yra vertingi ir naudotini tam tikromis aplinkybėmis.

Įsidėmėk, kad konfliktinėje situacijoje svarbus „sveikas“ požiūris į esamą padėtį, t. y. gebėti pripažinti problemą, siekti kompromiso ir tikėti, kad sprendimas naudingas abiem pusėms. Nesvarbu, kokioje situacijoje atsidūrei, prisimink, kad priimant sprendimą svarbiausia yra geranoriškas nusiteikimas, atvirumas, pasirengimas bendrauti ir bendradarbiauti, skirtingų kultūrų tolerancija, humoro jausmas.

Svarbu suvokti, kad kiekviena konfliktinė situacija turi savo sprendimo būdų. Jeigu negali išspręsti konflikto vienas, visada atsiras žmonių ar institucijų, pasirengusių tau padėti, tik nebijok kreiptis į savo kuratorių ar priėmusiąją organizaciją.