Bendravimas ir žmonių pažinimas

Bendravimas ir žmonių pažinimas

Apie kiekvieną šalį sukurta įvairių stereotipų, ne išimtis ir Lietuva. Todėl išvykęs į užsienį gali susidurti tiek su teigiama, tiek su neigiama nuomone apie Lietuvą ir lietuvius. Štai kai kurie užsieniečiai mano, kad mes esame labai draugiški ir svetingi. Kiti teigia, kad Lietuvoje labai graži gamta, švarios gatvės ir skanus maistas (ką jau kalbėti apie alų).

Tiesa, yra ir nemažai manančių, kad lietuviai nemandagūs ir net agresyvūs vairuotojai. Taip pat galima išgirsti, kad Lietuva yra Rusijos dalis ar kad mes neišprusę ar technologiškai atsilikę. Pastarąją nuomonę, tikėtina, formuoja pačių žmonių neišprusimas. Tačiau mes visi apie tuos pačius dalykus neretai turime skirtingas nuomones, kurios priklauso nuo kiekvieno asmeninės patirties, o kartais – ir nuo išgirstų pasakojimų.

Nemažai stereotipų suformuoja žiniasklaidoje pasirodantys pranešimai apie kriminalinius lietuvių žygius, ypač Skandinavijoje ir Anglijoje, o kartais – ir kino filmų epizodai.

Jei turėjai nemalonios patirties susidūręs su kitos tautos atstovu, greičiausiai manysi, kad visa tauta tokia ir šią nuomonę turbūt paversi stereotipu. Kad taip nenutiktų, išvykęs į užsienį bendrauk ir pažink kitos šalies žmones be išankstinės nuostatos ar nusistovėjusių stereotipų.

Taigi vykdamas į užsienį atmink: „Jokių stereotipų!“ O jeigu pats sukursi stereotipų apie Lietuvą ir lietuvius, tegu jie būna teisingi ir teigiami.