Ką kalba grįžę?

ERASMUS+ PROGRAMOS DALYVIAI TEIGIA:

 

 

 

„ERASMUS+“ STUDENTŲ ATSILIEPIMAI:


„Dar studijuodamas Lietuvoje girdėjau daug gero apie Vokietijos teisės sistemą ir jos universitetus, tačiau apie Kylio Kristiano Albrechto universitetą žinojau nedaug – apsispręsti padėjo tai, kad Kylis yra ne per toli nuo Lietuvos ir tuo metu tai buvo viena iš nedaugelio galimų studijų krypčių“, – trečiakursio svarstymus prisimena teisę baigęs Tadas. „Daug mokiausi, nepraleidau nė vienos paskaitos ir semestrą užbaigiau puikiai. Egzaminus pas tokius pasaulinio garso teisės profesorius, kaip Robertas Alexy, išlaikiau aukščiausiais pažymiais „Erasmus“ sistemoje ir grįžau į Vilnių kupinas geriausių įspūdžių“, – prisimena Tadas, iš pradžių visgi nerimavęs, kaip seksis studijuoti sudėtingus teisinius dalykus vokiečių kalba.

-
Tadas, Vilniaus universitetas


Klausiamas, ko galėtų palinkėti tiems, kurie planuoja rinktis studijas arba praktiką pagal „Erasmus+“ programą užsienyje, Tomas nedvejodamas atsakė, kad visiems rekomenduotų išsikelti savo gyvenime ambicingus tikslus ir nebijoti priimti naujų gyvenimo išbandymų, nes visos baimės yra tik iliuzija. Jo manymu, būtina gyvenime pasinaudoti galimybėmis, nes jei tikrai kažko nori, viskas yra įmanoma.

-
Tomas, Lietuvos sporto universitetas


„Svarbiausia nebijoti ir pasiryžti. Atrodo, jog keliauti vienam į svetimą šalį, kur kalba kita kalba yra labai baisu, tačiau baisu yra visiems. Net jei išvyksi vienas, niekuomet nebūsi vienas. Be tavęs bus dar 20, 30 ar 100 kitų lygiai tokių pačių vienų žmonių iš skirtingų pasaulio kampelių, kurie jau po pirmos dienos taps draugais amžiams. Tokios galimybės neišnaudoti yra kvaila, nes tai, ką patiri išvykęs, yra nepakartojama ir žodžiais nenupasakojama, to neparodys jokios fotografijos ir neaprašys jokios knygos, ne veltui sakoma „Once „Erasmus“, always „Erasmus“, nes tai išliks širdyje visam gyvenimui. Patikėkit, juoksitės prisiminę, kaip iš pradžių bijojote, o atėjus laikui išvykti verksite, nes nenorėsite grįžti namo. Žinau, nes pati tai patyriau.“

-
Karolina, Vytauto Didžiojo universitetas


„Vienu ar kitu atveju, turint negalią, vykti su „Erasmus+“ mainų programa tikrai verta. Svarbiausia, prieš priimant šį sprendimą, reikėtų pasidomėti apie dominančio universiteto galimybes priimti žmogų su viena ar kita negalia, svarbu išsiaiškinti apie gyvenamąją vietą, kuri būtų pritaikyta, pasidomėti apie galimybę gauti papildomą finansavimą, jei tik jis būtinas asmeniniams poreikiams. Reikia tiesiog išdrįsti išeiti iš komforto zonos patirti naujų įspūdžių.“

-
Ieva, Vilniaus universitetas